معایب انرژی درمانی ریکی: آیا مواردی وجود دارد؟

انرژی یک علم است که به روشهای مختلف می شود به دست آورد. این انرژی را می توان با شیوه های مختلف از جمله تمرین و ممارست بالا برد و یا آن را قابل به کارگیری کرد. به ظاهر مرد قابل اعتمادی به نظر میرسید از اینرو من هم به او اعتماد کردم و قرار شد که برای انرژی درمانی به خانهمان بیاید. گفتم شما راست میگی و آب ولرم هم دادید ولی همچین بد نگاه می کردی به باغچه و می گفتی:آخه مرده شور تون رو ببرم! واژه «عصمت» در لغت عربی به معنای نگاه داشتن، حفاظت و ممانعت است. آن چه که در مورد چاکراها و هاله ها گفتیم تنها برای آشنایی بیشتر شما و درک بهتر مقاله حاضر بود اما این به معنای آن نیست که من دیدگاه های مکاتب هندی، چینی و … محققان دریافتند که گوش دادن به موسیقی های شاد، خلاقیت واگرا را در مقایسه با گوش کردن به سکوت، بیشتر افزایش میدهد. درمانگر، این انرژی را تا شعاع ۱۵ متری از طریق دست ها با تماس به بدن بیمار و یا بدون تماس فیزیکی به راحتی انتقال میدهد.

ميتوانيد به هر يك از اين چاكراها كميانرژي بدهيد. ه ـ اگر بيمار دچار كاهش انرژي است جارو كردن عمومي را چندين بار انجام دهيد.چاكراهاي نافي و شبكه خورشيدي را بهطور موضعي جارو كنيد و انرژي بدهيد. بـ اگر بيمار دچار فشار عصبي يا اختلال عاطفي باشد جارو كردن عمومي را سه تا پنجبار انجام دهيد. دکتر «اینوشین» (Victor Inyushin) یکی از اساتید دانشگاه «کاراخ» روسیه در سال ۱۹۵۰ تحقیقات گستردهای پیرامون حوزهی انرژی انسان انجام داد و بهدنبال این تحقیقات وجود یک دامنهی انرژی بیوپلاسمیک متشکل از یونها را اثبات کرد و از آنجا که این انرژی حالتی مجزا از حالات چهارگانهی مواد (جامد، مایع، گاز، پلاسما) بود، آن را حالت پنجم ماده نام گذاشت. کاربردی بودن آن به این معناست که تنها کاری که هر کسی باید انجام دهد، دنبال کردن قدم به قدم دستورالعملهاست. معنوی بودن آن به این معنی است که با نیایش و دعا کردن، فرد میتواند کانال شفای الهی شود.

اگر ما حالمون خوب باشه اگر آرام باشیم اگر داریم مهر ورزی می کنیم اگر داریم لطفی می کنیم اگر داریم دعا می خونیم انرژی ما مثبت است.اگر حالمون بد باشه اگه داریم غر میزنیم اگه داریم بد و بی راه میگیم اگه عصبانی هستیم اگه استرس داریم اگه نگران هستیم اگه اضطراب داریمانرژی ما منفی است.و اما انرژی اجسام خنثی است ولی انرژی من و شما میتونه انرژی اجسام رو هم مثبت و منفی بکنه.آدم هایی که مثبت هستن (فکر های خوب می کنن – روحیه عالی دارن) انرژی شون مثبت است. انرژی درمانی، سطوح مختلفی دارد و در ایران هم نسبت به استعدادشان افرادی هستند که به صورت آکادمیک و یا با تمرین و ممارست این فن را آموخته اند.آنچه می خواهم بگویم این است که انرژی درمانی یک بحث کاملاً علمی و تعریف شده است و می توان با داشتن استعداد آن را نزد استادآموخت تا به بیراهه نرفت و از آنجا که قدرتهای تأثیرگذاری از ضعیف تا شدید نسبت به عاملان آن وجود دارد، لذا انرژی درمانگر توانمند صاحب انرژی جامعی است که اصطلاح به کار رفته «نیرودرمانی » را می پوشاند.

یعنی اگر چاکرایی از اندازه خود کوچک تر باشد فعالیت آن اندام کمتر می شود. یعنی دوری از مادر سبب شده بود ایمنی بدن کودک پایین بیاید و به کرات سرما بخورد. این یکی از آزمایشهای اولیه مربوط به تأثیر انرژی است و نشان داد که می توان روی یک موجود دیگر با استفاده از انرژی تأثیر گذاشت. پس با این تفاسیر جالب است بدانید که؛ استفاده از ماساژ درمانی به هزاران سال قبل برمیگردد. حال، این انرژی در مراتب بسیار بالاتر «معجزه» یا شفادادن بیماران نام دارد که خداوند فقط به معدودی از بهترین انسانها یا همان پیامبران عطا کرده است.یکی از معروفترین تئوریها و فرضیه ها این است که: «انرژی اساس زندگی را تشکیل می دهد» و همه مخلوقات، چه جامدات و چه نباتات، هاله ای از انرژی را اطراف خود دارند که با استفاده از دستگاههایی قابل ثبت می باشد، بطوری که در سال ۱۹۷۱ دانشمندی به نام «دنیس گابور» با ساختن اولین هالوگرام موفق به دریافت جایزه نوبل شد. • زمینه های انرژی قلمداد شده که قابل اندازه گیری نیستند و فقط به صورت تئوری قابل توضیح هستند.

دیدگاهتان را بنویسید