انرژی درمانی چیست؟

نی نی سایت: درباره طب اسلامی حتما شنیده اید، طبی که می گویند یکی از شاخه های طب سنتی است و با اسمهای طب تصفیه و طب الائمه هم فعالیت می کند اما موضوع مهم این است که این طب مورد تایید وزارت بهداشت نیست. با اینکه طب سنتی و مکمل که بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت 300 روش درمانی مانند حجامت، زالو درمانی، انرژی درمانی، هومیوپاتی، طب گیاهی و طب سوزنی را دربرمی گیرد مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است، اما درمان های طب اسلامی مورد تایید این وزارتخانه نیست. جریان دارد، ولی به هیچ وجه با آنها یکسان نیست. در طب کل نگر تنها واکنشهای جسمی به عوامل بیماری زا و به اصطلاح روشهای رایج ( ایمونولوژی) (Immunology ) مورد نظر نیست بلکه ، سلامت لایه های مختلف وجودی انسان یعنی ذهن – جسم – روان و روح مورد نظر است . با سلام هزینه خیلی هم بالا نیست.

در رایحه درمانی، تنها از عصاره یک گیاه خاص استفاده نمی شود و در واقع می توان گفت که رایحه درمانی به صورت هم افزایی با استفاده از روغن های گیاهی مختلف انجام می شود تا تاثیر درمانی بهتری داشته باشد. درباره کتاب صوتی دستان شفابخش: شاید شنیده باشید که روان انسانها تاثیر زیادی بر روی سلامت جسمشان میگذارد و بسیاری از بیماریهای جسمی حاصل مشکلات روحی است. از آنجاییکه بسیاری از این روغن ها حاوی خاصیت ضد قارچی، ضد ویروسی و ضد عفونی کنندگی هستند در مواد شوینده خانگی، پاک کننده ها، مواد آرایشی و بهداشتی، محصولات مراقبت از پوست و مو، خمیر دندانها، دهان شویه ها، و سایر مواد بهداشتی دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. برای ترک سیگار، الکل و مواد مخدر حتما قبل شروع درمان بطور کامل مصرف آن را متوقف کنید. این دستگاه، که هنوز مراحل نخستینی آزمایشی خود را می گذراند، قصد دارد کار انرژی درمانی را بطور مکانیکی انجام دهد. در این روش درمانی ، پرتو از طریق دستگاهی به خارج از بدن متمرکز می شود. انرژی به شکل ذرات یا ماده منتقل نمی شود . اما ممکن است انرژی درمانی یا طب سنتی (روش هایی مانند طب سوزنی و ماساژ) نیز باعث بروز مشکلاتی جدی شوند.

درمان هایی با عنوان طب اسلامی، طب الائمه (ع) و طب تصفیه، ریشه فقهی و روایی ندارند و سلامت مردم را تهدید می کنند. دکتر محمد رضا دارابی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این باره به ایرنا گفت: «وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی اصلی سلامت مردم طب اسلامی را به رسمیت نمی شناسد و درمان های طب اسلامی را غیر مجاز می داند. » دکتر علی بیرجندی نژاد رئیس سازمان نظام پزشکی مشهد نیز گفت: برخی مداخله گران در امور درمان با نام طب اسلامی از نگرش های دینی مردم سوء استفاده می کنند. این مسیرها مریدین نام دارند و چی در درون آنها با الگوی مشخص و خاصی جریان مییابد و در بدن گردش میکند. محمد بخشی محبی معاون دادستان انقلاب مرکز خراسان رضوی نیز در این باره گفت: «در قانون مجازات اسلامی و نظر علمای دینی به صراحت بیان شده است که در فقه چیزی به نام طب اسلامی نداریم. با توجه به این امر، چیزی که مهم تر به نظر می رسد این است که در حین رایحه درمانی، شش دانگ حواستان به عکس العمل بدن باشد تا در صورت دیدن علامتی هشداردهنده، فرآیند رایحه درمانی را متوقف کنید. طرز تهیه: چوب دارچین و میخک را با آب داغ خیس کنید و به مدت 20 دقیقه با آب بجوشانید.

مواد لازم: دارچین 3 گرم، میخک 3 گرم، شکر قهوه ای (مقدار مناسب). تمام مواد تصوری از حقیقت انرژی ازلی هستند. برای مراجعه به سایت اصلی عنوان پاورپوینت طب چینی (سوزنی) ، هومئوپاتی، انرژی درمانی، لمس درمانی،بیوالکترومغناطیس و طب ویبریشنال روی لینک زیر کلیک کنید… این چرخ ها یا دیسک های انرژی در حال چرخش هر کدام به دسته های عصبی خاص و اندام های اصلی مربوط می شوند. نکات: لطفا این چای را گرم بنوشید و یا دوباره گرم کنید. تذکر: لطفاً این سوپ را بصورت گرم میل کنید و قبل از نوشیدن دوباره گرم کنید. وقتی جوش آمد مقدار مناسب شکر قهوه ای را به آن اضافه کنید و قبل از نوشیدن 5 دقیقه دیگر روی حرارت بگذارید. روی همه مواد آب داغ بریزید و بگذارید حدود 5 دقیقه بماند. از آنجایی که مواد اولیه تولید اسانس از گیاهان گرفته می شود، این علم در زیر شاخه گیاه درمانی قرار می گیرد و همردیف هومیوپاتی و درمان با گل می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید